Video – Puscas a inscris primul gol in Anglia – Iata reusita

• Puscas a reusit sa inscrie in Anglia pentru echipa sa
  • El a marcat golul egalizator din meciu contand pentru Cupa Ligii
  • Reading, echipa romanului, a reusit sa se impuna la penalty-uri. Aveti video mai jos:

George Puscas (23 de ani) are parte de un start foarte bun la noua sa echipa, Reading. Internationalul roman a marcat un gol extrem de important in minutul 63 al partidei din deplasare cu Wycombe, din Cupa Ligii, decisa la loviturile de departajare (1-1, 2-4 dupa loviturile de departajare).

La scorul de 1-0 pentru gazde, dupa ce a marcat Samuel, Puscas a reusit, dupa numai patru minute, sa restabileasca egalitatea. Lansat foarte bine in atac, atacantul roman a incercat o finalizare pe jos, portarul a respins, dupa care, tot el, foarte atent, a finalizat din fata portii.

George Puscas, primul gol pentru Reading! A marcat si la loviturile de departajare
Cum dupa 90 de minute, scorul a fost acelasi, calificarea s-a decis la loviturile de departajare. Puscas a marcat si acolo, astfel ca intr-un final, Reading s-a impus si continua cursa in Cupa Ligii.