mitrita penalty

VIDEO – Mitrita a obtinut penalty-ul decisiv in NYC – New England 2-1, dupa ce a driblat jumate de echipa

• Alex Mitrita se afla pe locul 1 in America impreuna cu echipa sa
  • La ultimul meci el a reusit sa obtina penalty pentru New York City FC dupa o faza superba in care a driblat mai mult jucatori
  • Totul s-a intamplat in minutul 3 de prelungire al reprizei a doua. Aveti video complet separat cu faza penalty-ului, video cu ratarea lui Mitrita din min 73 si o alta ratare din minutul 84, dar si rezumatul complet al partidei:

Faza penalty-ului

Ratare imensa Mitrita in minutul 73

Ratare Mitrita in minutul 84:

Rezumatul complet al meciului:

Alexandru Mitrita a inceput ca titular partida cu New England Revolution din MLS. Internationalul roman a fost distribuit de tehnicianul spaniol al newyorkezilor in flancul stang, intr-o linie mediana ofensiva de trei alaturi de Moralez si Mackay Steven.

Cu toate ca au dominat copios prima repriza, gazdele au fost penalizate de golul rapid marcat de Caicedo in minutul 2. Sapte minute mai tarziu, Delamea de la New England a fost eliminat de pe teren.

Pana la pauza, formatia lui Mitrita si-a creat 11 ocazii de gol si a avut o posesie de 76%. Abia dupa pauza, Medina a egalat pentru New York, in minutul 70. Tot el a transformat o lovitura de la 11 metri in prelungirile partidei. Penalty-ul a fost obtinut chiar de Mitrita.

O victorie prin care formatia lui Alex Mitrita o depaseste la puncte pe Philadelphia Union, liderul conferintei Est. Romanul s-a facut remarcat si in acest meci si a ratat doua ocazii bune in minutele 73 si 84. In urmatoarea runda, New York City va juca pe teren propriu cu Toronto FC, locul 7 in campionat.