VIDEO – Interventiile lui Ionut Radu in AS Roma – Genoa 3-3

• Ionut Radu a fost titluar pentru Genoa si a luat 3 goluri
  • Cu toate astea, el a reusit sa aiba cateva parade foarte bune
  • Echipa sa a obtinut cu greu 1 punct pe Stadio Olimpico

Ionut Radu (22 de ani) a fost integralist in meciul AS Roma – Genoa, incheiat 3-3. Portarul a luat trei goluri insa a avut si interventii bune, iar echipa sa a reusit sa scoata un punct foarte greu pe Stadio Olimpico.

Portarul roman a avut primele emotii in minutul 4 al meciului cu Roma, de pe Olimpico. Sutul lui Florenzi a trecut putin peste poarta. Romanul a primit insa gol 2 minute mai tarziu, cand Cengiz Under s-a distrat cu apararea “grifonilor”. Oaspetii au revenit dupa zece minute. Pinamonti a reusit egalarea si facea 1-1.

Ionut Radu a iesit prima oara in evidenta cand l-a blocat in extremis pe Edin Dzeko. Capitanul nationalei de tineret nu a mai avut insa ce sa faca in fata bosniacului, care a marcat pentru 2 la 1, dupa ce i-a ridiculizat pe fundasii adversi.

Radu a mai avut o interventie de senzatie la sutul de la distanta expediat de Florenzi. Pana la pauza, Genoa a egalat prin Criscito, dintr-un penalty acordat pentru un fault comis de Juan Jesus.