Video – George Puscas 2 ratari imense in Reading – Charlton 0-2

• George Puscas a parut urmarit de ghinion in Reading – Charlton, incheiat cu 0-2
  • Romanul a avut doua ocazii monumentale de gol insa nu a reusit sa marcheze spre exasperarea suporterilor
  • El a fost titular si a jucat toate cele 90 de minute. Video mai jos in articol:

George Puscas (23) de ani incepuse bine sezonul la noua sa echipa, dar atacantul se loveste de ghinion de cateva partide incoace. Acesta nu a reusit sa inscrie nici in ultimul meci al lui Reading, de sambata, pe teren propriu, care a fost pierdut cu 0-2, in fata celor de la Charlton.

Atacantul roman a fost introdus titular in formula lui Reading si a jucat pana la capat, dar nu a reusit sa isi aduca echipa in avantaj, in doua randuri. In minutul 20, la 0-0, Puscas a trimis in bara cu capul, dupa o centrare a lui Richards.

Ghinionul s-a tinut de jucatorul pentru care Reading a platit 8 milioane de euro. In minutul 45+2, Puscas a fost lansat singur cu portarul, insa Phillips a reusit sa salveze si sa trimita in corner.