latovlevic

VIDEO – Fost jucator la FCSB a inscris in Turcia cel mai tare gol din acest weekend

• Latovlevici a reusit sa marcheze un gol uluitor in Turcia
  • Jucatorul a prins un voleu dupa o centrare venita de la 40 de metri
  • Toata presa scrie ca este cel mai frumos gol inscris in Europa in acest weekend si ar putea sa fie chiar cel mai frumos al intregului sezon

Iasmin Latovlevici (33 de ani) a marcat un gol extraordinar in victoria obtinuta de Bursapor pe terenul celor de la Eskisehirspor, scor 2-0.

Fostul fundas al celor de la FCSB a inscris in al doilea minut de prelungire al partidei cu un sut din voleu, de la marginea careului de 16 metri. Pasa a venit dintr-o lovitura libera de la peste 40 de metri distanta.

Executia lui Latovlevici i-a cucerit atat pe fanii turci, cat si intreaga presa internationala. Publicatii online din intreaga lume sugereaza ca reusita este una demna de Trofeul Puskas, acordat pentru cel mai frumos gol dintr-un an calendaristic.