iencsi

Iencsi si-a propus promovarea cu U Craiova II, dar n-are nicio victorie in 3 etape

• Adrian Iencsi, antrenorul echipei secunde a Universitatii Craiova a surprins pe toata lumea la inceputul sezonului
  • El si-a propus promovarea in Liga a II-a, spre mirarea suporterilor pentru un obiectiv asa indraznet
  • Lucrurile in teren arata insa mult mai rau: de 3 etape nu s-a inregistrat nici macar o victorie

Universitatea II Craiova nu a reusit sa treaca peste inceputul mai slab de sezon nici dupa etapa a treia. Oltenii au fost invinsi vineri seara, scor 1-3, de formatia Cetate Rasnov, intr-o partida contand pentru etapa a 3-a, din Liga a 3-a.
Au inscris: Ionut Popescu pentru Craiova in minutul 16, Laicu – minutul 21, Dobre – minutul 45 si Andrei Gavrila minutul 90.

Universitatea II Craiova: Predut – Petre, Hreniuc, Ispas (’74, Toader), Juncu (’38, Borta) – Dobre, I. Popescu, Tegle, Tranca – Danciu, Oct. Popescu. Antrenor: Adrian Iencsi.

Cetate Rasnov: Mutu – Poverlovici, Marin, Dobre, Beroiu (’69, Lupulet) – Moraru, Druga, Laicu, Staicu (’88, Botea) – Virlan, Stratila (’79, Gavrila). Antrenor: Florin Darvoreanu.

In etapa viitoare, Universitatea II Craiova va evolua in deplasare, pe terenul celor de la CS Sporting Rosiori. Meciul este programat sambata, 14 septembrie, de la ora 17.00.